Ротоевропласт
 
Головна Факти та ідеї Історична довідка Навіщо Діоген поліз у діжку?

Навіщо Діоген поліз у діжку??

 

diogenЯк відомо, застосуваннябочокабо інших ємностей було поширене в давні часи. Традиційно їх використовували для вирішення побутових потреб: транспортування чи зберігання олії, вина, зерна та інших речовин. Однак, приклад Стародавньої Греції показав, що бочку можна використовувати зовсім для інших цілей, а саме… жити в ній.

 

Йдеться про давньогрецького філософа-бунтаря Діогена Синопського, який жив у 400-325 рр. до н.е. Саме він першим використовував бочку для нетрадиційних цілей. То що спонукало успішного і знаменитого філософа в прямому розумінні оселитися в тісній для будь-якої людини ємності?

 

Як стверджують історичні джерела, будучи прихильником кінічної чи іншими словами цинічної школи, Діоген вирішив показати своїм опонентам та учням, що людина здатна жити без матеріальних благ. На його переконання, люди надто багато уваги приділяють накопиченню матеріальних речей, забуваючи про особистісне зростання та саморозвиток. Зазначимо, що приклад Діогена – це підтвердження школи кініків, які були переконані, що найвищим завданням людини є максимальне обмеження потреб, що дозволить повернути людину в її природне середовище і таким чином пізнати істину.diogenes

бочки. Втім, за легендою він все ж таки захопив із собою дещо з предметів побуту, а саме ківш для пиття води та миску. Але одного чудового дня, Діоген побачив як хлопчик п'є воду прямо з жмені. Діоген засоромив себе за некмітливість і викинув ківш, сказавши дратівливо: «Хлопчик перевершив мене у простоті життя!».

 

Втім, життя в бочці - це лише популярна сторона, що описує стародавнього філософа. Як свідчать історичні записи, Діоген був ще тим бунтарем громадської думки. Зображено випадок, коли Платон, який користувався авторитетом і славою, дав визначення людині, назвавши її «твариною про дві ноги, позбавленою пір'я». Почувши це, Діоген обскуб півня і приніс до школи до Платона зі словами: «Ось дивіться, це платонівська людина!». Після цього Платон змушений був підкоригувати своє визначення словами «…і з плоскими нігтями».

 

У будь-якому випадку, чи то бунтарський характер, чи то філософські догмати, залишили Діогена в пам'яті нащадків на багато століть.

Анна Семенова, спеціально для сайту Рото Європласт

 

(067) 329-28-12

(050) 047-45-12

(093) 290-30-33

(067) 232-47-05 

    

Protected by Copyscape Web Plagiarism Detector